Jak wycenić mieszkanie na sprzedaż w Poznaniu?

Jeżeli bierzemy pod uwagę sprzedaż mieszkania w Poznaniu, jego wycenę musimy przeprowadzić zgodnie z obowiązującymi zasadami. Przy samodzielnej wycenie mieszkania należy pamiętać o kilku kluczowych aspektach.

Wycena mieszkania w Poznaniu bez pomyłek

Przede wszystkim naszą nieruchomość musimy porównać z innymi mieszkaniami w Poznaniu. Przyjrzyjmy się ich metrażowi, lokalizacji, a także standardowi wykończenia. Pamiętajmy jednak, że cena bardzo często różni się właśnie na podstawie lokalizacji nieruchomości.

Ustal walory nieruchomości

Jednym z największych walorów mieszkania na sprzedaż w Poznaniu jest oczywiście jego lokalizacja. Jednak nawet w tak dużym mieście są mniej lub bardziej pożądane dzielnice. Zorientuj się, czy w pobliżu mieszkania znajdują się sklepy, apteki, lokale usługowe oraz przystanki komunikacji miejskiej. Na plus Twojej wyceny zadziała również parking przy mieszkaniu, oświetlenie ulicy oraz informacje na temat korków w okolicy. Samo mieszkanie zwiększy swoją wartość, jeśli zostało niedawno wyremontowane lub doposażone.

W czym pomoże Ci rzeczoznawca majątkowy?

Proces wyceny mieszkania na sprzedaż w Poznaniu może wydawać się nieskomplikowany, jednak to tylko pozory. Wycena przygotowana przez profesjonalistę, który spełnia szereg wymagań poprzez swoje wykształcenie i praktykę, uwzględni wszelkie niezbędne czynniki, a także zapewni nam subiektywizm. Dzięki temu możemy szybko i bezproblemowo znaleźć nowego nabywcę mieszkania, a przecież na tym najbardziej nam zależy.


Źródło informacji: https://otico.pl/sprzedaz/mieszkanie/wielkopolskie/pozna%C5%84